Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
INFO  SUWALSZCZYZNY
MIEJSCOWOŚCI SUWALSZCZYZNY
MAPA ATRAKCJI
Mapa Atrakcji Suwalszczyzny i Mazur
ATRAKCJE SUWALSZCZYZNY
Strona glówna  Strona główna » Częste pytania

FAQ

  1. Jak dodać obiekt do bazy informacji?
  2. Co to znaczy, że strona będzie w domenie suwalszczyzna.com.pl?
  3. Co to jest piktogram i jak wygląda?
  4. Jak należy przesłać zdjęcia i w jakich formatach?
  5. Jak powinien wyglądać opis własny?
  6. Czy stworzoną stronę (wizytówkę) można modyfikować / aktualizować?
  7. Za co płaci się na SUWALSZCZYZNA.com.pl?
  8. Jak dokonać płatności ?
ODPOWIEDZI:

1. Jak dodać obiekt do bazy informacji?

Aby dodać obiekt do bazy danych należy poprawnie wypełnić i wysłać formularz, lub umówić się na wizytę naszego przedstawiciela i dokonać z jego pomocą rejestracji. Gdy przekazane przez Państwa informacje dotrą do nas - stworzymy odpowiednie zapisy na stronach portalu SUWALSZCZYZNA.COM.PL .

Nasza usługa zostanie ostatecznie uruchomiona w momencie otrzymania potwierdzenia wpłaty na konto Suwalszczyzna.com.pl.

2. Co to znaczy, że strona będzie w domenie suwalszczyzna.com.pl lub w innej?

Domena jest to nazwa złożona z ciągu liter z alfabetu łacińskiego wraz z myślnikami, cyframi i kropkami, które po pierwszej kropce zawierają ciąg znaków będący domeną drugiego stopnia, na przykład: mojafirma.pl, mojafirma.org itp. Adres domenowy jest adresem symbolicznym i może posiadać różną ilość części (składowych oddzielonych kropkami) - od dwóch do siedmiu. W każdym kraju istnieją jednostki zajmujące się rejestracją takich domen. W Polsce jest to Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - NASK. Domeny nie można wykupić na stałe, jest to tylko dzierżawa, za którą należy zapłacić na rok z góry. Specyfiką adresu domenowego jest to, iż czyta się go od tyłu - odwrotnie niż adres IP. Ostatni jego fragment - tzw. domena najwyższego poziomu jest zazwyczaj dwuliterowym oznaczeniem kraju. Jedynie w USA dopuszcza się istnienie adresów bez oznaczenia kraju na końcu. Zamiast kraju, domena najwyższego poziomu opisuje branżową przynależność instytucji, do której należy komputer.
Po tym dłuższym wstępie, przystepuję do wyjaśnienia iż każdy kto wykupi usługę MIDI może wybrać sobie nazwę która będzie subdomeną suwalszczyzna.com.pl , np. kwiaty.suwalszczyzna.com.pl
kawiarniakiwi.suwalszczyzna.com.pl itp. lub wykupić dowolną domenę w NASK, onet.pl lub innej firmie oferującej takie usługi. Przy innych formach reklamy subdomeny w suwalszczyzna.com.pl są płatne wg cennika.

3. Co to jest piktogram i jak wygląda?

Piktogram jest to symboliczny, graficzny znak, którego zadaniem jest przekazanie jak największej ilości informacji bez zbędnych ozdobników graficznych. Piktogramy mają za zadanie dotrzeć do świadomości konsumenta. I pomimo, że może informacje się dublują - poprzez opis słowny i przekaz graficzny - łatwiejszy i wyraźniejszy jest ich odbiór.

4. Jak należy przesłać zdjęcia i w jakiej wielkości?

Zdjęcia ośrodka, lub jego otoczenia - czyli wszystkiego tego co chcielibyście Państwo przedstawić na stronie, należy przesłać na nasz adres e-mail: bok@suwalszczyzna.com.pl, wraz z ich opisem. Można również skorzystać z naszego formularza (zdjęcia cyfrowe).
W wypadku braku zdjęć w postaci cyfrowej - można przesłać na nasz adres (ul. Pułaskiego 30i, 16-400 Suwałki) fizyczne fotografie - zeskanujemy je do potrzebnych formatów. Wykonujemy
Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie naszych usług fotografii cyfrowej - specjalista wykona zdjęcia Państwa obiektu.

Wybór należy do Państwa. Zdjęcia można przesłać w dowolnej wielkości, w formatach .jpg, .png lub .gif. w ilości do 20 szt.
Prosimy również o dokonanie krótkiego opisu zdjęć. Opis ten będzie umieszczony wraz ze zdjęciem.


5. Jak powinien wyglądać opis własny?

Opis własny powinien zawierać wszystkie ważne informacje o prowadzonym obiekcie i rodzaju świadczonych usług. Dobrze jest także w nim zawrzeć opis otaczającej infrastruktury. Generalnie powinien być to krótki, interesujący i rzeczowy tekst. Internauta lubi szybko dochodzić do sedna sprawy, dlatego należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju dygresji, wprowadzeń i podsumowań. Opis w formacie tekstowym (worda, open officea, lub podobnym) prosimy przesłać na nasz adres: bok@suwalszczyzna.com.pl, lub w postaci papierowej na adres: ul. Utrata 2c lokal 27, 16-400 Suwałki - można również skorzystać z formularza internetowego.

6. Czy stworzoną stronę (wizytówkę) można modyfikować / aktualizować?

Oczywiście, że można. W abonamencie rocznym przewidziana jest jedna bezpłatna aktualizacja w roku - zarówno tekstu jak i zdjęć - każda do 1/3 objętości strony. Aktualizacje obejmujące większą ilość informacji albo powyżej limitu, są odpłatne.

Aktualizacji - zgodnie z przesłanymi materiałami - dokonuje webmaster portalu.

7. Za co płaci się na SUWALSZCZYZNA.com.pl?

Opłaty na Suwalszczyzna.com.pl obejmują roczny abonament za umieszczenie informacji w wybranym formacie (Szczegóły w CENNIKU).

Przy formacie STANDARD w opłatę nie jest wliczony koszt wykonania wizytówki/strony.

W wypadku MIDI koszt wykonania i utrzymania strony jest płynny i ustalany indywidualnie z każdym klientem (również ilość i rozmiar aktualizacji bezpłatnych).

8. Jak dokonać płatności ?

Płatności w wyszczególnionej, w potwierdzeniu zamówienia usługi, kwocie

(zgodnej z cennikiem), prosimy dokonać na konto:
SUNNY POLAND Sp. z o.o.
16-400 Suwałki
ul. Utrata 2c lok. 27 (DH ALFA - II piętro)
MBank
89 1140 2004 0000 3802 7586 8697
W momencie otrzymania potwierdzenia przelewu, usługa zostaje uaktywniona i wystawiona FAKTURA.

Po upływie okesu abonamentowego zostanie do Państwa przesłana faktura PRO FORMA. Jeśli Państwo opłacą kolejny okres abonamentowy - umowa zostanie automatycznie przedłużona i wystawiona faktura vat na usługi.

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

Validated by HTML Validator